Хаотичний розум веде до хаотичного коду

Ми живемо у світі з багатьма речами, які поглинають наш час, і постійною потребою завжди щось робити. А якщо ми цього не робимо, ми залишаємось позаду, поки світ рухається далі.

Залишатися в живих і бути конкурентоспроможними сьогодні означає завжди перевіряти новинки в Twitter, Reddit, Instagram, Facebook, подкастах або будь-яких інших платформах соціальних мереж. Або вивчення кожної структури JS, розуміння кожної концепції програмування тощо. Здається, єдиний варіант - це зробити десяток речей.

Врешті-решт, все це призводить до хаотичного розуму, і ми більше не можемо мислити прямо. Ми просто переживаємо кожен день, поки завдання складаються. І через деякий час це знижує якість вмісту, який ми виробляємо, наприклад коду чи інших речей у нашій повсякденній роботі.

Основна увага цієї статті полягає у пошуку ефективних способів боротьби з хаотичним розумом для створення високоякісного контенту. Я розповім про декілька відомих концепцій і чому вони важливі, але не буду висвітлювати подробиці.

Давайте розберемося, як працює мозок!

Мозок є одним з найбільших і найскладніших органів в організмі людини. Він складається з понад 100 мільярдів нервів, які обмінюються даними в трильйонах зв’язків, які називаються синапсами.

Ось до чого ми звернемось

 • Що призводить до хаотичного розуму
 • Прийміть, що воно існує
 • Це починається з вас
 • Зосередьтеся на своєму диханні
 • Уважність
 • Нагороджуйте себе
Якщо ви хочете стати кращим веб-розробником, відкрити власний бізнес, навчати інших або просто вдосконалити свої навички розробки, я публікуватиму щотижневі якісні поради та підказки на останніх веб-мовах, що виходять на ринок.

Що призводить до хаотичного розуму?

Хаотичний розум - це просто інше слово для стресу. Якщо у вас є багато справ, і ви не можете визначити пріоритети тих, що дійсно важливі, у вас залишається рівна увага на всьому, що призводить до стресу. Немає нічого поганого в тому, що ви маєте трохи стресу, оскільки це готує вас до викликів та важливих речей.

Однак проблема полягає в тому, коли це захоплює ваш розум, речі, які ви виробляєте, і змінює поведінку. Це не те, від чого можна позбутися, але навчитися поводитися з хаотичним розумом допомагає приймати кращі рішення та жити сьогоденням.

Ось декілька визначень того, як ми маємо хаотичний розум

1. Тиск чи напруга, що чиняться на матеріальний предмет.2. Стан психічного чи емоційного перенапруження або напруги, спричинених несприятливими або складними обставинами.

Це не ваша вина, що світ, в якому ми живемо, сповнений "робіть це, не те, але зачекайте, ви повинні це зробити!" іншими словами, багато речей, які вичерпують нашу енергію.

Якщо ви спробуєте присісти на секунду, очистити свої думки та виконати якусь роботу на комп’ютері, швидше за все, вас щось відверне в Інтернеті. І перед тим, як усвідомити це, ви витратили пару хвилин, а може й годин на все, крім роботи, яка має значення.

Наступного дня ви зробите те саме, і на наступний день. Здається, в наші дні неможливо виконати роботу, не втрачаючи уваги.

Потрібно зрозуміти одне, що світ побудований на залученні вашої уваги, тому що більше уваги дорівнює більшій кількості грошей. Це частина бізнес-моделі, і те, як все інше працює у світі бізнесу. Соціальні медіа, мобільні додатки, телевізійні рекламні ролики, як ви називаєте, усі вони створені, щоб максимально використати ваш час. Деякі роблять це на краще, а інші - ні.

Погодьмось, завжди буде відволікаючий фактор, і те, що привертає вашу увагу. Ось чому важливо керувати хаотичним розумом, інакше ти просто пливеш посеред нічого.

То що саме веде до хаотичного розуму?

 • Обмежений час: Забагато речей, які потрібно зробити за певний термін
 • Фінансовий бюджет: Не вдається придбати речі, необхідні для гідного життя
 • Друзі / сім'я: Не задоволені тим, що ви робите, занадто багато очікувань
 • Я-образ: не в змозі виконати бажані цілі

Це мало причин з багатьох. Це залежить від людини та її оточення. Цікаво, що більшість людей підпадають під ті самі категорії, які викликають стрес.

Прийміть, що воно існує

Перш за все, вам просто потрібно це прийняти. По-друге, зрозумійте, що воно існує, і не намагайтеся з ним боротися. По-третє, проаналізуйте, як реагують ваше тіло і розум. Виявити хаотичний розум непросто. І якщо ви цього не знаєте, мало що може допомогти.

Один із способів виявити хаотичний розум - це коли думки просто лопаються навколо, і важко щось визначити. Якщо ви часто забуваєте щось, це також може бути ознакою хаотичного розуму.

Як тільки ви зрозумієте, що він існує, і як ви на нього реагуєте, ви можете поступово знаходити способи зменшити його. Щоб зрозуміти, стрес - це нормально, але це не означає, що його не можна підтримувати на краще.

Наприклад, якщо ви кудись їдете, ви можете отримати зображення, де ви занадто швидко повертаєте кермо вліво і, можливо, когось вдарите. Це не визначає вас, а просто думка з десятків, яка випадково потрапляє у ваш розум. Що визначає вас - це те, що ви дійсно вживаєте. І такі думки не є незвичними.

Ось кілька способів зменшити хаотичний розум!

Це починається з вас

Люди часто кажуть, що для зменшення хаотичного розуму потрібно займатися спортом, бути здоровим, вступати до завантажувального табору, спілкуватися з кимось, бути з кимось, слухати подкасти тощо. Це може спрацювати. Але якщо задуматися, це речі, які вказують на зовнішню діяльність.

Не зрозумійте мене неправильно, тренування та вживання здорової їжі корисні для розуму та тіла. Але важливо усвідомити, що проблема лежить у вас, а вирішувати проблему потрібно саме вам.

Наприклад, якщо моя машина потребує заміни масла, я не їду заправляти більше бензину або продовжую їздити. Джерело проблеми в тому, що мені потрібно поміняти масло, ось і все, інакше машина буде пошкоджена.

Ось у чому річ: завжди робити щось не робить нас щасливішими, це просто відводить нашу увагу від того, з чим ми боремося. Ми повинні вміти боротися з емоціями, мати справу з речами, які не приносять задоволення. Одного разу у Майка Тайсона запитали, що найскладніше у навчанні. Він сказав, розум.

Ви можете медитувати цілий день, їсти здорову їжу і займатися спортом 3 рази на тиждень, але якщо ви не можете впоратися з хаотичним розумом, ви просто збільшуєте ступінь тяжкості шкоди. Навчіться боротися зі своїми емоціями, приймаючи їх існування, і не уникайте їх!

Зосередьтеся на своєму диханні

Дихання є важливою діяльністю, яка забезпечує наше тіло та різні його органи киснем, що життєво важливо для збереження життя. Ми можемо жити без їжі та води пару днів, а може й тижнів, але якщо ми перестаємо дихати, ми помираємо протягом декількох хвилин. Між диханням і нашим розумом існує сильний зв’язок. Це не те, про що ми справді думаємо, оскільки більша частина процесу відбувається автоматично. Знання того, як дихати, допомагає нам контролювати свої емоції, страхи і зберігати ясний розум.

Наприклад, якщо завдання програмування занадто важке для вирішення, ваше дихання стає швидким і поверхневим. Глибоке і повільне дихання моментально заспокоїть вас як психічно, так і фізично.

То як ви можете дізнатися, чи правильно дихаєте? Якщо ви сидите на стільці, покладіть руку на живіт, а іншу - на груди, а потім перевірте, чи рухається грудна клітка або живіт при вдиху. Якщо ваші груди рухаються, то це не є хорошим знаком. Причиною тому є те, що в грудях обмежений простір, що перешкоджає максимальному диханню (короткі цикли). З іншого боку, якщо ви займаєтеся спортивною діяльністю, то дихання на грудну клітку є нормальним, оскільки кисень потрібен швидко. Але для неспортивних занять дихання має відбуватися шлунком.

Уважність

Йдеться про те, щоб усвідомлювати те, що ви переживаєте безпосередньо, усвідомлювати, де ви знаходитесь і що робите, а не надто реагувати чи перевантажуватися тим, що відбувається навколо вас. Звучить легко сісти на пару хвилин і жити сьогоденням, але, повірте, це не так! Ми настільки наздогнані життям у минулому та майбутньому, що просто забуваємо жити сьогоденням.

Уважність - це не щось нове. Він використовується давно, і навіть релігії використовують його. Молитва до Бога - це, наприклад, форма розслаблення та доведення думок до сьогодення. Я використовував цю техніку уважності, щоб очистити свої думки, і часто я знаходив рішення проблем, просто роблячи це. Це трохи кумедно, як ми можемо знаходити відповіді, коли ми не сидимо за столом.

Нагороджуйте себе

Якщо ми хочемо, щоб тварина зробила певну справу, ми даємо їй ласощі щоразу, коли вона це робить, і через деякий час вона дізнається і знає, що для того, щоб отримати ласощі, вона повинна виконати дію. Але якщо ми не хочемо, щоб це виконувало, ми або кричимо, або обприскуємо тварину водою (не рекомендується). Це речі, які люди використовували, щоб навчити тварин робити певні речі, наприклад, дельфіни робити сальто назад, собаки кататися і навіть леви стрибати через вогонь (у цирку).

Ми, люди, не настільки відрізняємося від тварин. Важливо, щоб ми винагороджували себе, коли робимо добрі справи, оскільки це змінює неврологічний зразок мозку, щоб продовжувати виконувати дію. Купуйте собі щось, що вам подобається, наприклад, плитку шоколаду, енергетичний напій або морозиво, коли робите щось хороше, і ви будете продовжувати це робити. Це також може бути перегляд фільму, улюблених серіалів на Netflix тощо. Знайдіть, що вам підходить.

Висновок

Хаотичний розум - це не те, що ми хочемо, і, як уже згадувалося, це призводить до виробництва неякісного вмісту. Спочатку це починається у вас, тому вам слід розуміти, як ви думаєте і реагуєте на певні речі, а не намагатися уникати цього, постійно займаючись зовнішніми діями. Займіться своїми думками та емоціями завдяки уважності, диханню та обов’язково нагороджуйте себе, роблячи щось хороше.

Якщо ви зрозумієте, як працює ваш розум, ви зможете покращити багато речей у своєму бізнесі, а також в особистому житті.

Поділіться, будь ласка, якщо у вас є якісь прийоми боротьби з хаотичним розумом.

Ось кілька статей, які я написав про веб-екосистему, а також особисті поради та підказки щодо програмування.

 • Порівняння між Angular та React
 • Розробники, які постійно хочуть пізнавати нові речі
 • Практичний посібник з модулів ES6
 • Вивчіть ці основні веб-концепції
 • Підвищте свої вміння за допомогою цих важливих методів JavaScript
 • Програмуйте швидше, створюючи власні команди bash

Ви можете знайти мене в Medium, де я намагаюся публікувати щотижня. Або ви можете стежити за мною у Twitter, де я публікую відповідні поради та підказки щодо веб-розробки, а також поради щодо особистого життя.