Як отримати першу роботу розробника-самоучки

Близько півроку тому я розпочав нову посаду інженера-програміста.

Це моя перша штатна робота розробника в історії. І посадка була кульмінацією двох напружених років навчання.

Перш ніж почати пошук роботи, я пройшов всю програму freeCodeCamp - і все це працюючи повним робочим днем ​​викладачем.

За все це я дізнався багато нового про встановлення цілей та їх досягнення.

Я також дізнався, як протистояти жалу неодноразових відмов та невдач, які виникають із зміною кар'єри.

Я вирішив написати про свою подорож, змінивши кар’єру - від викладання до розвитку - з двох причин.

Перш за все, мене майже щодня про це запитують у соціальних мережах. І ця стаття може стати остаточним ресурсом для людей, які хочуть моєї поради.

Друга причина, по якій я пишу це, полягає в тому, що моя подорож була звивистою. Це не історія "завершив завантажувальний табір за 12 тижнів і отримав мою першу роботу в галузі техніки". Я думаю, це може послужити для вас заохоченням, якщо ви також намагаєтесь отримати свою першу можливість для розробника.

Тож без зайвих сумнівів, ось вам моя порада.

Дізнайтеся, яка там можливість - тоді вчись відповідно.

Деякі з вас можуть собі дозволити взяти вільний від роботи час і просто зосередитися на навчанні. Але тим з вас, хто не може, ви хочете якомога швидше почати працювати над реальними речами.

Для цього поставте собі запитання на зразок: Де б ви хотіли опинитися через 1-2 роки? Які компанії вам здаються цікавими? Де б ви хотіли жити і працювати?

На основі ваших відповідей досліджуйте ринок. Подивіться на оголошення про роботу тих компаній, які ви перелічили, або в країні, в якій ви хочете жити.

Або якщо ваша мрія працює віддалено, шукайте віддалену роботу, яка здається вам цікавою.

Знайшовши всі ці оголошення про роботу, почніть перераховувати всі навички, про які вони просять.

Потім прокладіть все це через фільтр власних уподобань. Це дасть вам досить хороший список, який допоможе вам пройти навчальну подорож.

Коли ви ставите цілі, вам потрібно точно знати, чого ви хочете. Якщо ви розтягнете амбіції занадто широко, ви ризикуєте втратити фокус.

Приклад цього: вивчення мов програмування.

Звичайно, добре знати більше однієї мови. Але якщо вашим пріоритетом є швидке працевлаштування, найголовніше - зосередитися на принципах програмування, які виходять за рамки будь-якої конкретної мови. І в той же час вам потрібно навчитися тим товарним навичкам, які зроблять вас працездатними якомога швидше.

Почніть набиратися досвіду, поки навчаєтесь, будь-якими способами, якими ви можете

Однією з найбільших проблем, з якою стикаються нові розробники, є відсутність досвіду. Компанії хочуть, щоб ви мали 1-2 роки досвіду, але якщо ніхто не хоче наймати вас, як ви можете отримати цей досвід?

Моя порада - почати отримувати будь-який досвід якомога швидше, поки ви ще навчаєтесь.

Поки я навчався за програмою freeCodeCamp, я натрапив на 1 мільйон womentotech, онлайн-програму, спрямовану на те, щоб надати технічну освіту жінкам та людям, які не є двійковими.

Мені було цікаво пройти курси, а вони шукали волонтерів, тому я записався і студентом, і волонтером.

Це був неймовірний досвід навчання. І не тільки я пройшов навчання, але й мав свій перший реальний досвід роботи у віддаленій організації. Я завів друзів і отримав чудовий рекомендаційний лист наприкінці мого волонтерства.

Якщо у вас є можливість стажуватися, це також чудовий спосіб якнайшвидшого отримання досвіду роботи. Не кожен має привілей мати можливість пройти безоплатну практику, але там також є багато платних стажувань.

Я був стажувачем Outreachy, і це було одним із найдивовижніших вражень у моєму житті. Outreachy - це програма, яка організовує платні стажування з безкоштовними проектами та проектами з відкритим кодом для людей, які недостатньо представлені в технічній галузі. Мені це так сподобалось, що я зараз наставник Outbrechy для LibreHealth!

Інші варіанти отримання практичного досвіду:

  • Створюючи власні проекти, самостійно чи з приятелем,
  • Сприяння проектам з відкритим кодом (ви можете допомогти виправити помилки або написати / перекласти документацію) та
  • Фріланс. Ви можете почати зі створення веб-сайтів для бізнесу своїх друзів та родини. Це допоможе вам стати впевненим у своїх навичках, а також поповнить ваше портфоліо.

Важливо почати робити це під час навчання. Тому що найкращий спосіб реально закріпити свої знання - це насправді використовувати їх у реальних сценаріях.

Почніть співбесіду якомога швидше.

Інтерв’ю - це досвід навчання. Ви можете дізнатися, чого ви хочете, а чого не хочете в компанії, лише за тим, як проходить співбесіда. Крім того, чим більше досвіду ви берете на співбесіді, тим менше нервуєте.

Я почав претендувати на роботу ще до того, як відчував 100% готовність, бо знав, що ніколи не почуватимусь на 100% готовим.

Подайте заявку, навіть якщо ви не відповідаєте всім вимогам, і готуйтеся до співбесіди.

Якщо ви нервуєтесь через недостатню кваліфікацію, не варто. Залиште це вашим інтерв'юерам вирішити.

Якщо ви потрапили на співбесіду, то вони точно вас зацікавили.

Робіть нотатки про те, що вони запитують, і також готуйте запитання для інтерв'юера. Це ваша можливість дізнатися, що шукають компанії, і як ви можете підготуватися до того, щоб надати їм це.

Також майте на увазі, що співбесіда проходить в обидві сторони: вони оцінюють вас, але ви також повинні оцінювати їх. Це двостороння вулиця, і знання цього має допомогти вам почуватись більш впевнено та менш напружено під час самого інтерв’ю.

Поговоріть із якомога більшою кількістю людей, які здійснили те, що ви хочете досягти.

Якщо ви знаєте когось, хто влаштувався на роботу після навчання самостійно, задайте їм питання! Бути специфічним.

Нечіткі запитання рідше дають вам цінну інформацію, оскільки подорож кожної людини відрізняється. Але якщо ви конкретні, ви можете отримати цінну інформацію.

Наприклад, люди часто запитують мене "як ти перейшов від вчителя до розробника?" Я вважаю, що на це питання дуже важко відповісти, і відповідь якась марна. Це просто моя особиста історія. (Ви можете докладно прочитати його тут, якщо хочете.) І так багато аспектів цього надзвичайно унікально для моїх особистих обставин.

Але якщо хтось запитує, "як ти заповнив прогалини у своїх знаннях вмінням X?" Я можу надати їм більше корисної інформації, вказати на ресурси, навести приклади, які вони можуть застосувати на практиці тощо.

Не варто недооцінювати навички, якими ви володієте.

Змінюючи кар’єру, пам’ятайте: ви можете бути молодшим програмістом, але у вас є багато цінного досвіду та переданих навичок.

Якщо ви взагалі працювали у своєму житті, у вас є технічні та нетехнічні знання, які можна застосувати до багатьох ситуацій на новій роботі.

Багато молодших розробників змінюють кар’єру і раніше працювали. Вони, мабуть, добре справлялись зі своєю старою роботою і мають життєвий досвід, який відрізняє їх від інших кандидатів.

Ці особи, які змінюють кар’єру, зазвичай досить мотивовані, щоб вони мали великий шанс засвоїти цілком новий набір навичок. Це демонструє велику особисту силу, і це змушує вас виділятися як кандидата та потенційний актив компанії.

Ваш попередній досвід, навіть якщо він не пов’язаний, цінний! Вам просто потрібно знайти спосіб перепрофілювати його та використати на свою користь на новому шляху кар’єри.

Будьте готові до невдачі, підніміться, випиліть і спробуйте ще раз Багато разів.

Якщо у вас щось не вийде, ви ніколи не досягнете успіху. Навчитися робити що-небудь у житті означає багато разів помилятися, перш ніж нарешті все виправити.

Не турбуйтеся про відмови. Вчіться у них, робіть нотатки і рухайтеся далі. Пам’ятайте, що наполегливість - це ваш найкращий друг, і ви врешті отримаєте роботу, якщо просто триматиметесь досить довго.

Ви можете це зробити.

Я думаю, що майже все, що ти хочеш робити в житті, є здійсненним.

Рівень складності може варіюватися залежно від вихідної точки. Але чим більше ви ставите себе там і розмовляєте з людьми, тим більше розуміння та зв’язків ви отримуєте, що допоможе вам у вашій подорожі.

Дякуємо, що прочитали це, і щастя вам.

І якщо ви хочете допомогти залишатися мотивованим, коли подаєте заявку на роботу, ви можете приєднатися до моєї групи Telegram, Junior Devs.