Це найкращі безкоштовні джерела відкритих даних, які кожен може використовувати

Що таке відкриті дані?

Простіше кажучи, «Відкриті дані» означають види даних, які відкриті для всіх і кожного для доступу, модифікації, повторного використання та спільного використання.

Open Data базується на різних «відкритих рухах», таких як відкритий код, відкрите обладнання, відкритий уряд, відкрита наука тощо.

Уряди, незалежні організації та відомства виступили з пропозицією відкрити шлюзи даних, щоб створити все більше і більше відкритих даних для вільного та простого доступу.

Чому відкриті дані важливі?

Відкриті дані важливі, оскільки світ дедалі більше орієнтується на дані. Але якщо існують обмеження щодо доступу та використання даних, ідея бізнесу та управління, керованого даними, не буде реалізована.

Тому відкриті дані мають своє унікальне місце. Це може дозволити більш повне розуміння глобальних проблем та загальних проблем. Це може дати значний поштовх бізнесу. Це може стати великим поштовхом для машинного навчання. Це може допомогти в боротьбі із такими глобальними проблемами, як хвороби, злочини чи голод. Відкриті дані можуть розширити можливості громадян, а отже, зміцнити демократію. Це може впорядкувати процеси та системи, які побудували суспільство та уряди. Це може допомогти змінити наш спосіб розуміння та взаємодії зі світом.

Отже, ось мій список з 15 чудових джерел відкритих даних:

1. Відкриті дані Світового банку

Як сховище найповніших у світі даних про те, що відбувається в різних країнах світу, Відкриті дані Світового банку є важливим джерелом відкритих даних. Він також забезпечує доступ до інших наборів даних, які згадуються в каталозі даних.

Відкриті дані Світового банку є масовими, оскільки він має 3000 наборів даних та 14000 показників, що охоплюють мікродані, статистику часових рядів та геопросторові дані.

Доступ та пошук потрібних даних також досить простий. Все, що вам потрібно зробити, це вказати назви показників, країни чи теми, і це відкриє для вас скарбницю Відкритих даних. Це також дозволяє завантажувати дані у різні формати, такі як CSV, Excel та XML.

Якщо ви журналіст або академік, вас захопить безліч доступних вам інструментів. Ви можете отримати доступ до інструментів аналізу та візуалізації, які можуть сприяти вашим дослідженням. Це може привітати глибше та краще розуміння глобальних проблем.

Ви можете отримати доступ до API, який допоможе вам створити потрібну візуалізацію даних, комбінації в реальному часі з іншими джерелами даних та багато інших таких функцій.

Тому не дивно, що Відкриті дані Світового банку очолюють будь-який список джерел відкритих даних!

2. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) - Відкрите сховище даних

Відкрите сховище даних ВООЗ - це те, як ВООЗ відстежує статистичні дані щодо здоров’я своїх 194 держав-членів.

Сховище систематично організовує дані. До нього можна отримати доступ за різними потребами. Наприклад, незалежно від того, чи це смертність чи тягар захворювань, можна отримати доступ до даних, класифікованих за 100 і більше категоріями, такими як Цілі розвитку тисячоліття (харчування дітей, здоров’я дитини, здоров’я матері та репродуктивного здоров’я, імунізація, ВІЛ / СНІД, туберкульоз, малярія, хвороби, що нехтуються, вода та санітарія), незаразні хвороби та фактори ризику, схильні до епідемій хвороби, системи охорони здоров’я, здоров’я навколишнього середовища, насильство та травми, справедливість тощо.

Для ваших конкретних потреб ви можете переглядати набори даних за темами, категорією, показником та країною.

Хороша річ полягає в тому, що можна завантажити будь-які дані, які вам потрібні, у форматі Excel. Ви також можете відстежувати та аналізувати дані, використовуючи портал даних.

Також доступний API даних та статистичних даних Всесвітньої організації охорони здоров’я.

3. Google Public Data Explorer

Запущений у 2010 році Google Public Data Explorer може допомогти вам дослідити величезну кількість наборів даних, що становлять суспільний інтерес. Ви можете візуалізувати та передавати дані для відповідного використання.

Це робить доступними дані різних агентств та джерел. Наприклад, ви можете отримати доступ до даних Світового банку, Бюро статистики праці США та Бюро США, ОЕСР, МВФ та інших.

Різні зацікавлені сторони отримують доступ до цих даних з різних цілей. Незалежно від того, студент ви чи журналіст, ви розробник політики чи академік, ви можете використовувати цей інструмент для створення візуалізації публічних даних.

За допомогою Провідника даних можна розгорнути різні способи представлення даних, таких як лінійні графіки, стовпчасті діаграми, карти та бульбашкові діаграми.

Найкраще те, що ви б вважали ці візуалізації досить динамічними. Це означає, що ви побачите, як вони змінюються з часом. Ви можете змінити теми, зосередити увагу на різних записах та змінити масштаб.

Це також легко для спільного використання. Як тільки ви підготуєте діаграму, ви можете вставити її на свій веб-сайт або в блог або просто поділитися посиланням з друзями.

4. Реєстр відкритих даних на AWS (RODA)

Це сховище, що містить загальнодоступні набори даних. Це дані, доступні з ресурсів AWS.

Що стосується RODA, ви можете знаходити та надавати загальнодоступні дані.

У RODA ви можете використовувати ключові слова та теги для поширених типів даних, таких як геномні, супутникові знімки та транспорт, для пошуку будь-яких даних, які ви шукаєте. Все це можливо за допомогою простого веб-інтерфейсу.

Для кожного набору даних ви знайдете сторінку деталей, приклади використання, інформацію про ліцензію та навчальні посібники чи програми, які використовують ці дані.

Використовуючи широкий спектр обчислювальних продуктів та продуктів аналізу даних, ви можете аналізувати відкриті дані та створювати будь-які послуги, які хочете.

Хоча дані, до яких ви отримуєте доступ, доступні через ресурси AWS, вам слід пам’ятати, що AWS їх не надає. Ці дані належать різним відомствам, державним організаціям, дослідникам, бізнесу та приватним особам.

5. Портал відкритих даних Європейського Союзу

Ви можете отримати доступ до будь-яких відкритих даних установ, установ та інших організацій ЄС, що публікуються на єдиній платформі, а саме Порталу відкритих даних Європейського Союзу.

Портал відкритих даних ЄС є домом для життєво важливих відкритих даних, що стосуються доменів політики ЄС. Ці сфери політики включають економіку, зайнятість, науку, навколишнє середовище та освіту.

Близько 70 установ, організацій або відомств ЄС, таких як Євростат, Європейське агентство з охорони навколишнього середовища, Спільний дослідницький центр та інші Генеральні директорати Європейської Комісії та Агентства ЄС, оприлюднили свої масиви даних та дозволили доступ. Ці набори даних перевищили число 11700 на сьогодні.

Портал забезпечує легкий доступ. Ви можете легко шукати, досліджувати, посилати, завантажувати та використовувати дані повторно за допомогою каталогу загальних метаданих. Ви можете зробити це для своїх конкретних цілей. Це може бути комерційними або некомерційними цілями.

Ви можете шукати в каталозі метаданих за допомогою інтерактивної пошукової системи (вкладка Дані) та запитів SPARQL (вкладка Пов’язані дані).

Користуючись цим каталогом, ви можете отримати доступ до даних, що зберігаються на різних веб-сайтах установ, установ та організацій ЄС.

6. П’ятдесят вісім

Це чудовий сайт для журналістики та розповіді історій.

Він надає різні джерела даних для різних секторів, таких як політика, спорт, наука, економіка тощо. Ви також можете завантажити дані.

Коли ви отримуєте доступ до даних, ви натрапите на коротке пояснення щодо кожного набору даних щодо його джерела. Ви також дізнаєтесь, що це означає і як ним користуватися.

Для того, щоб зробити ці дані зручними для користувача, вони надають набори даних у максимально простих, не запатентованих форматах, таких як файли CSV. Само собою зрозуміло, що ці формати можуть бути легко доступні та оброблені як людьми, так і машинами.

За допомогою цих наборів даних ви можете створювати історії та візуалізації відповідно до власних вимог та уподобань.

7. Бюро перепису населення США

Бюро перепису населення США є найбільшим статистичним агентством федерального уряду. Він зберігає та надає достовірні факти та дані про людей, місця та економіку Америки.

Бюро перепису населення вважає свою благородну місію розширення своїх послуг найнадійнішим постачальником якісних даних.

Будь то федеральний, державний, місцевий чи племінний уряд, всі вони використовують дані перепису для різних цілей. Ці уряди використовують ці дані для визначення місця розміщення нових житлових та громадських об’єктів. Вони також користуються ним під час вивчення демографічних характеристик громад, штатів та США.

Ці дані також використовуються при плануванні транспортних систем та доріг. Що стосується вирішення квот та створення міліції та пожежних дільниць, ці дані знадобляться. Коли уряди створюють локалізовані райони виборів, шкіл, комунальних служб тощо, вони використовують ці дані. Практично збирати інформацію про населення раз на десять років, і ці дані є дуже корисними для досягнення того самого.

Існують різні інструменти, такі як American Fact Finder, Census Data Explorer та Quick Facts, які корисні у випадку, якщо ви хочете шукати, налаштовувати та візуалізувати дані.

Наприклад, «Швидкі факти» містять статистичні дані для всіх штатів, округів, міст і навіть міст з населенням 5000 і більше.

Аналогічно, American Fact Finder може допомогти вам виявити такі популярні факти, як населення, доходи тощо. Він надає інформацію, яку часто запитують.

Хороша річ полягає в тому, що ви можете здійснювати пошук, взаємодіяти з даними, знайомитися з популярною статистикою та бачити відповідні діаграми за допомогою Census Data Explorer. Більше того, ви також можете використовувати візуальний інструмент для налаштування даних на досвіді інтерактивних карт.

8. Data.gov

Data.gov - це скарбниця відкритих даних уряду США. Лише нещодавно було прийнято рішення про надання всіх державних даних безкоштовно.

На момент його запуску було лише 47. Зараз існує 180 000 наборів даних.

Чому Data.gov є чудовим ресурсом, тому що ви можете знайти дані, інструменти та ресурси, які ви можете розгорнути для різних цілей. Ви можете проводити свої дослідження, розробляти свої веб- і мобільні додатки і навіть розробляти візуалізації даних.

Все, що вам потрібно зробити, це ввести ключові слова у вікно пошуку та переглянути типи, теги, формати, групи, типи організацій, організації та категорії. Це полегшить легкий доступ до даних або наборів даних, які вам потрібні.

Data.gov дотримується схеми відкритих даних проекту - набору необхідних полів (Заголовок, Опис, Теги, Останнє оновлення, Видавець, Ім'я контакту тощо) для кожного набору даних, що відображається на Data.gov.

9. DBpedia

Як відомо, Вікіпедія є чудовим джерелом інформації. DBpedia прагне отримати структурований вміст із цінної інформації, яку створила Вікіпедія.

За допомогою DBpedia ви можете семантично шукати та досліджувати взаємозв'язки та властивості ресурсу Wikipedia. Сюди входять також посилання на інші пов’язані набори даних.

Набір даних DBpedia містить близько 4,58 мільйона об’єктів. 4,22 мільйона класифікуються в онтології, включаючи 1 445 000 осіб, 735 000 місць, 123 000 музичних альбомів, 87 000 фільмів, 19 000 відеоігор, 241 000 організацій, 251 000 видів та 6 000 хвороб.

Для цих організацій існують ярлики та тези приблизно 125 мовами. Є 25,2 мільйона посилань на зображення. Є 29,8 мільйона посилань на зовнішні веб-сторінки.

Все, що вам потрібно зробити, щоб використовувати DBpedia, це написати запити SPARQL проти кінцевої точки або завантажити їх дампи.

DBpedia виграла від декількох підприємств, таких як Apple (через Siri), Google (за допомогою Freebase та Google Knowledge Graph) та IBM (за допомогою Watson), зокрема їх престижні проекти, пов'язані зі штучним інтелектом.

10. Відкриті дані freeCodeCamp

Це спільнота з відкритим кодом. Чому це важливо, тому що це дозволяє кодувати, будувати про-боно-проекти після некомерційних організацій та влаштовуватися на роботу розробника.

Для того, щоб це сталося, спільнота freeCodeCamp.org щомісяця надає величезні обсяги даних. Вони перетворили це на відкриті дані.

У цьому сховищі ви знайдете різноманітні речі. Ви можете знайти набори даних, аналіз тих самих і навіть демо-версій проектів на основі даних freeCodeCamp. Ви також можете знайти посилання на зовнішні проекти, що включають дані freeCodeCamp.

Це може допомогти вам у різноманітті проектів та завдань, які ви можете мати на увазі. Будь то веб-аналітика, аналіз соціальних медіа, аналіз соціальних мереж, аналіз освіти, візуалізація даних, веб-розробка на основі даних або боти, дані, пропоновані цією спільнотою, можуть бути надзвичайно корисними та ефективними.

11. Відкриті набори даних Yelp

Набір даних Yelp в основному є підмножиною нічого, крім власного бізнесу, оглядів та даних користувачів для використання в особистих, освітніх та академічних цілях.

У відкритих наборах даних Yelp є 5 996 996 відгуків, 188 593 підприємства, 280 991 фотографій та 10 столичних районів.

Ви можете використовувати їх для різних цілей. Оскільки вони доступні як файли JSON, ви можете використовувати їх для навчання студентів про бази даних. Ви можете використовувати їх для вивчення NLP або для зразків виробничих даних, одночасно розуміючи, як розробляти мобільні програми.

У цьому наборі даних ви знайдете кожен файл, що складається з одного типу об’єкта, одного JSON-об’єкта на рядок.

12. Набір даних ЮНІСЕФ

Оскільки ЮНІСЕФ займається широким спектром найважливіших питань, він зібрав відповідні дані щодо освіти, дитячої праці, дитячої інвалідності, дитячої смертності, материнської смертності, води та санітарії, низької ваги при народженні, допологової допомоги, пневмонії, малярії, дефіциту йоду розлад, каліцтво / різання жіночих статевих органів та підлітки.

Відкриті масиви даних ЮНІСЕФ, опубліковані в Реєстрі IATI: //www.iatiregistry.org/publisher/unicef, витягнуті безпосередньо з операційної системи ЮНІСЕФ (VISION) та інших систем даних, і відображають вклади, зроблені окремими офісами ЮНІСЕФ.

Хороша річ полягає в тому, що регулярно оновлюються ці набори даних. Щомісяця дані оновлюються, щоб зробити їх більш вичерпними, надійними та точними.

Ви можете вільно та легко отримати доступ до цих даних. Для цього ви можете завантажити ці дані у форматі CSV. Ви також можете переглянути попередні зразки даних перед їх завантаженням.

Хоча кожен може досліджувати та візуалізувати набори даних ЮНІСЕФ, є три основні видавці:

ПОРТАЛ ПРОЗОРОСТІ ДОПОМОГИ ЮНІСЕФ: Ви можете набагато легше отримати доступ до наборів даних, якщо користуєтеся цим порталом. Він також включає деталі для кожної країни, в якій працює ЮНІСЕФ.

Видавничий d-портал: На даний момент він знаходиться у бета-версії. За допомогою цього порталу ви можете досліджувати дані IATI.

Ви можете шукати інформацію, пов’язану з діяльністю в галузі розвитку, бюджетами тощо. Ви можете дослідити цю інформацію в країні.

Платформа даних видавця: На цій платформі ви можете легко отримати доступ до статистики, діаграм та метрик даних, доступ до яких здійснюється через Реєстр IATI. Якщо натиснути на заголовки, ви також можете відсортувати багато таблиць, які ви бачите на платформі. Ви також знайдете багато наборів даних на платформах у машиночитаному форматі JSON.

13. Каггл

Kaggle чудовий, оскільки сприяє використанню різних форматів публікацій набору даних. Однак найкраща частина полягає в тому, що він настійно рекомендує видавцям набору даних обмінюватися своїми даними у доступному, не запатентованому форматі.

Платформа підтримує відкриті та доступні формати даних. Це важливо не тільки для доступу, але й для того, що ви хочете зробити з цими даними. Тому Kaggle Dataset чітко визначає формати файлів, які рекомендуються під час спільного використання даних.

Унікальність наборів даних Kaggle полягає в тому, що це не просто сховище даних. Кожен набір даних означає спільноту, яка дає змогу обговорювати дані, з’ясовувати загальнодоступні коди та техніки та розробляти власні проекти в ядрах.

CSV, JSON, SQLite, Archive, Big Query тощо - це типи файлів, які підтримує Kaggle. Ви можете знайти різноманітні ресурси, щоб розпочати роботу над вашим проектом відкритих даних.

Найкраще те, що Kaggle дозволяє публікувати та обмінюватися наборами даних приватно або публічно.

14. ЛОДУМ

Це ініціатива «Відкриті дані» Університету Мюнстера. Згідно з цією ініціативою, кожен може отримати доступ до будь-якої публічної інформації про університет у машиночитаних форматах. Ви можете легко отримати доступ до нього та використати повторно відповідно до ваших потреб.

У рамках цього проекту доступні відкриті дані про наукові артефакти та закодовані як зв’язані дані.

За допомогою пов'язаних даних можна обмінюватися та використовувати дані, онтології та різні стандарти метаданих. Фактично передбачається, що це буде прийнятим стандартом надання метаданих та самих даних в Інтернеті.

Команда LODUM виступила співавторами LinkedUniversities.org та LinkedScience.org.

Ви можете використовувати редактор SPARQL або пакет SPARQL R для аналізу даних.

Пакет SPARQL дозволяє підключатися до кінцевої точки SPARQL через HTTP, створювати запит SELECT або запит оновлення (LOAD, INSERT, DELETE).

15. Репозиторій машинного навчання UCI

Він служить комплексним сховищем баз даних, теорій доменів та генераторів даних, які використовуються спільнотою машинного навчання для емпіричного аналізу алгоритмів машинного навчання.

На даний момент у цьому сховищі є 463 набори даних як послуга для спільноти машинного навчання.

Центр машинного навчання та інтелектуальних систем при Каліфорнійському університеті, Ірвін, розміщує та підтримує його. Девід Ага спочатку створив його як аспірант в UC Irvine.

Відтоді студенти, викладачі та дослідники у всьому світі використовують його як надійне джерело наборів даних машинного навчання.

Принцип роботи полягає в тому, що кожен набір даних має свою окрему веб-сторінку, яка містить усі відомі деталі, включаючи будь-які відповідні публікації, які його досліджують. Ви можете завантажити ці набори даних як файли ASCII, часто корисний формат CSV.

Деталі наборів даних узагальнені за такими аспектами, як типи атрибутів, кількість екземплярів, кількість атрибутів та рік публікації, які можна сортувати та шукати.

Портали з відкритими даними та пошукові системи:

Незважаючи на те, що щороку існує безліч наборів даних, що публікуються численними агенціями, дуже мало наборів даних стає визнаними та створеними.

Причина, по якій дуже мало таких наборів даних підтримують як корисний ресурс, полягає в тому, що розробляти, управляти та надавати дані таким чином, щоб люди та організації вважали їх корисними та простими у використанні, є проблемою.

Однак, нижче ви знайдете перелік інших декількох важливих порталів та платформ з відкритими даними, які дозволяють користувачам досить легко отримати доступ до відкритих даних, вивчити вплив та отримати цінну інформацію.

  1. Пошук даних Google
  2. Dataverse
  3. Відкрити набір даних
  4. Ckan
  5. Відкрийте монітор даних
  6. Plenar.io
  7. Відкрита карта впливу даних

Висновок

Відкриті дані - це порядок дня. Світ поступово почав рухатися до відкритих систем, і відкриті дані справедливо синхронізуються з цим.

Бізнес та організації, які використовують відкриті дані, отримають конкурентну перевагу і зможуть домінувати в майбутньому.