Як налаштувати та відстежувати ефективність каналу YouTube за допомогою Google Analytics

Управління каналом YouTube - це велика робота. Він включає експерименти з вмістом, які можуть зробити або порушити вашу ефективність SEO для вашого каналу. Як ми можемо відстежувати ефективність нашого каналу, щоб побачити, що працює?

 • Чому SEO важливий?
 • Наскільки SEO важливий для YouTube?
 • А що таке Google Analytics?
 • Як підключити свій канал?
 • Що я зможу побачити?
 • Що я не зможу побачити?
 • Що ще я можу зробити з YouTube та Google Analytics?

Чому SEO важливий?

SEO або оптимізація пошукової системи - це практика написання та упорядкування вмісту таким чином, що пошукові системи, такі як Google, можуть сканувати і в кінцевому підсумку зрозуміти, про що ваш веб-сайт або канал YouTube.

Використовуючи цю інформацію, Google та інші приймають рішення за допомогою своїх алгоритмів, щоб визначити, який вміст є якіснішим, релевантнішим і, швидше за все, відповість на запитання, яке ви шукаєте в їхній пошуковій системі. З цією інформацією пошукові системи класифікують цей вміст і відображають результати, упорядковані за цими рейтингами.

Наскільки SEO важливий для YouTube?

Як і будь-який інший веб-сайт, YouTube сканується Google та іншими пошуковими системами. Крім того, YouTube має власний внутрішній пошук, який враховуватиме ці самі речі, приймаючи рішення про те, як відображати результати пошуку в YouTube.

Це означає, що залежно від того, наскільки добре ви створюєте свої описи, керуєте ключовими словами чи називаєте свої відео, це може вплинути на те, наскільки ваші відео оцінюються в результатах. І це може вплинути на кількість переглядів ваших відео.

Це також стосується вашого каналу. У вас є можливості експериментувати з ефективністю через вміст, який ви пропонуєте, опис вашого каналу та назву вашого каналу.

А що таке Google Analytics?

Google Analytics - це безкоштовний інструмент аналітики від Google, який дозволить вам краще зрозуміти ваш трафік. Раніше я писав про те, що таке Google Analytics і як ви можете це зрозуміти, що забезпечує більш глибокий огляд. Тож якщо ви хочете дізнатись трохи більше, перш ніж зануритися, я настійно рекомендую почати там.

Як підключити свій канал?

Налаштування нового коду відстеження

Для початку нам знадобиться код відстеження від Google Analytics. Google має кілька чудових сучасних ресурсів про те, як це зробити, тому я не збираюся намагатись пояснити тут:

 • Налаштування нового властивості
 • Отримання ідентифікатора відстеження

Хоча деякі кажуть, що ви можете використовувати власність веб-сайту та створити відфільтрований подання, я рекомендую розпочати з окремого властивості. Таким чином, вам не доведеться турбуватися про перехрещення даних або налаштування складних фільтрів.

Ваш ідентифікатор відстеження буде в наступному форматі: UA-######-#. Як тільки ви це отримаєте, ми готові до роботи.

Додавання коду відстеження на YouTube

Існує кілька кроків, якими ми повинні пройти, щоб знайти, де ми можемо створити наш обліковий запис Google Analytics. Якщо ви хочете перейти до потрібного місця, ви можете відвідати youtube.com/advanced_settings.

Щоб пройти довгий шлях, який також допоможе вам трохи більше ознайомитися з вашим обліковим записом YouTube, спочатку перейдіть до розділу Налаштування на своїй сторінці YouTube Studio .

Після вибору знайдіть посилання Розширені налаштування каналу, відвідавши Канал , Додаткові налаштування , а потім прокрутивши вниз.

Нарешті, знову прокрутіть униз сторінки, знайдіть поле ідентифікатора відстеження властивості Google Analytics , введіть створений вами ідентифікатор відстеження та натисніть «Зберегти».

Сидіти склавши руки і чекати

Google Analytics відображатиме трафік вашого веб-сайту лише з моменту його створення та в майбутньому. На жаль, ми не можемо перевірити, що на вихідних ваше відео вперше стало вірусним, якщо тоді у вас не було налаштовано Google Analytics, але принаймні ми готові до наступного разу!

Тим не менш, зараз настав час продовжувати наполегливо працювати на своєму каналі, оскільки у вас є можливість відстежувати, як ця напружена робота окупається, коли люди відвідують ваш канал.

Необов’язково: Налаштування пошуку на сайті

Налаштування функції пошуку на сайті Google Analytic дає нам простий спосіб відокремити використання пошуку, щоб полегшити розуміння того, як люди шукають наш канал.

Щоб увімкнути пошук на сайті, ми хочемо перейти до розділу адміністратора нашого ресурсу Google Analytics, а потім перейти до налаштувань перегляду . Опинившись, під налаштуваннями пошуку на сайті внизу, спочатку натисніть кнопку, щоб увімкнути відстеження пошуку на сайті , а потім введіть «запит» у вхідний параметр запиту .

За бажанням, хоча і рекомендується, ви можете вилучити параметри запиту зі своєї URL-адреси. Це означає, що у вашому основному поданні вмісту ви побачите весь трафік як / search замість багатьох екземплярів / search? Query = [ключове слово], що може бути більш громіздким для аналізу.

Примітка: перед тим, як це налаштувати, зазвичай рекомендується мати більше одного представлення для вашого майна. Я рекомендую мати принаймні 2 перегляди, перегляд необроблених даних та основний вигляд. Ви б застосували функцію пошуку на сайті лише до свого основного подання. Це допоможе переконатися, що ви завжди зможете бачити нефільтрований подання необроблених даних, якщо хочете.

Що я зможу побачити?

Скільки людей відвідало мій канал?

Перше, що ми отримуємо одразу з новими даними, коли ми відкриваємо свій ресурс Google Analytics, це те, скільки людей відвідало наш сайт.

За замовчуванням тут встановлено останні 7 днів, але ви можете змінити діапазон часу в нижньому лівому куті панелі.

Це також забезпечує швидке розуміння того, як змінилася кількість людей за попередній період (7 днів до цього в цьому прикладі). Як ми бачимо тут, кількість людей на цьому тижні зросла на 13,9%, що є чудовою новиною для YouTube-каналу freeCodeCamp, підтверджуючи, що все, що вони робили, працює.

Як люди знаходять наш канал?

Тож як ми з’ясуємо, чи ефективні стратегії, які ми використовуємо (наприклад, SEO) для залучення людей на наш канал? Аналізуючи наш органічний пошуковий трафік.

Перейшовши до звіту Джерело / засіб , відвідавши Придбання , Весь трафік , потім Джерело / Засіб , ми можемо побачити, які джерела забезпечують нашому каналу YouTube найбільший трафік.

Натиснувши на google / organic , ми також можемо побачити, як це змінилося з часом.

Хоча аналіз одного тижня не є найефективнішим, ви зможете визначити, як змінився ваш органічний трафік протягом кількох тижнів, і зможете повідомити вам, чи працює ваша стратегія.

З яких веб-сайтів та сторінок походять люди?

Перейшовши до звіту " Перенаправлення ", перейшовши до розділу " Придбання" , " Весь трафік" , а потім " Перенаправлення" , ми бачимо, що більша частина перенаправленого трафіку для freeCodeCamp YouTube надходить із самого freeCodeCamp.org.

Але скажімо, ми хочемо подивитися, з яких сторінок походять ці реферали. Ми можемо це дізнатись, натиснувши на посилання freecodecamp.org у поданні вище, де ми можемо побачити повну розбивку, які сторінки приносять каналу найбільший трафік.

Що шукають люди на моєму каналі?

Налаштувавши пошук по сайту у своєму обліковому записі Google Analytics, ви зможете краще зрозуміти, як люди насправді шукають ваш сайт.

Тут ми можемо побачити, які ключові слова люди хочуть бачити найбільше, тобто ми можемо адаптувати наш вміст та майбутні відео до цих ключових слів, роблячи наш канал більш ефективним.

Більше інформації

За замовчуванням ви отримаєте багато інших цікавих аналітичних даних від Google Analytics, які працюють так, як там, де фізично перебувають ваші відвідувачі та відвідують вони їх на робочому столі чи мобільному пристрої.

Щоб дізнатись більше про те, що ви можете побачити, перегляньте мою статтю про осмислення Google Analytics.

Що я не зможу побачити?

Незважаючи на те, що інформація, яку ви знайдете через Google Analytics, важлива, вона не всеохоплююча. Багато моментів вам потрібно буде занурити у власний інструмент YouTube Analytics, щоб побачити.

Відеоаналітика

Стани та дії відео не відображатимуться в Google Analytics, що включає такі речі, як відтворення, пауза та час перегляду.

Однак, використовуючи вкладку « Залучення » в розділі YouTube Studio Analytics , ми можемо побачити, як довго люди переглядають наші відео, та графік утримання аудиторії. Це допоможе нам визначити ефективність вмісту наших відео.

Передплатники

Ви не зможете отримати уявлення про те, як відвідувачі вашого каналу підписуються.

Хороша новина полягає в тому, що ви можете знайти це, відвідавши розділ Analytics на своїй сторінці YouTube Studio, а потім клацнувши вкладку Аудиторія вгорі.

Загляньте в YouTube Studio Analytics

Ви можете багато чого дізнатись, порившись навколо YouTube Studio Analytics. Не поспішайте роздумувати над рішеннями звітів Analytics і дізнатися, яка інформація є найбільш корисною, щоб забезпечити вражаючий досвід для вашого каналу.

Що ще я можу зробити з YouTube та Google Analytics?

Відстежуйте посилання з YouTube на ваш веб-сайт

Якщо у вас є веб-сайт за межами вашого каналу YouTube і на ньому налаштовано Google Analytics, ви можете створити власні URL-адреси, які дозволять вам бачити свій трафік на YouTube як кампанію. Це корисно не лише для YouTube, але й для будь-якого іншого джерела, з якого ви спрямовуєте трафік на свій веб-сайт.

Google Analytics надає цю можливість за допомогою параметрів URL, прикріплених до посилань. Ви можете дізнатись більше про налаштування та про те, що потрібно робити на довідковому сайті Google Analytics.

Слід також зазначити, що для використання цієї функції вам не потрібно налаштовувати свій канал YouTube за допомогою Google Analytics.

Відстежуйте, як переглядаються відео, вбудовані на ваш веб-сайт

YouTube пропонує API, який розробники можуть використовувати для написання користувацького JavaScript та відстеження використання вбудованих відео на певному веб-сайті.

Використовуючи це, ми можемо надсилати власні події на основі часових посилань або відео-дій (наприклад, відтворення та пауза), щоб краще зрозуміти, як використовуються відео на нашому сайті.

Щоб бути зрозумілим - це лише для відео, вбудованих на ваш веб-сайт, і, ймовірно, буде відстежувати використання із властивістю Google Analytics вашого веб-сайту, якщо ви не налаштуєте це інакше.

Перегляньте API програвача YouTube iFrame для отримання додаткової інформації.

Практично все, що пропонує Google Analytics за замовчуванням

З Google Analytics можна зробити багато чого, незалежно від того, чи покращується вигляд того, звідки люди приїжджають, чи де вони перебувають фізично. І підключивши свій канал YouTube, ви автоматично отримуєте ці відомості.

Чим більше ресурсів, тим більше розуміння ви можете отримати

Незважаючи на те, що як YouTube Analytics, так і Google Analytics приносять переваги, наявність більшої інформації в кінцевому підсумку допоможе вам краще оцінювати питання щодо керування своїм каналом та вмістом. Використовуйте ці інструменти, щоб допомогти собі вийти на неминучу зірку YouTube!

Слідуйте за мною, щоб дізнатись більше про Javascript, UX та інші цікаві речі!

 • ? Слідуйте за мною у Twitter
 • ? Підписатися на мій Youtube
 • Підпишіться на мою розсилку