Основи Git пояснили за п’ять хвилин

Навчившись ставати розробником програмного забезпечення, ви зрозумієте, що більшість робіт виконується в командах. А коли ви в команді, вам знадобиться система контролю версій для управління змінами у вашій базі коду, які надходять від різних розробників.

Git - одна з найпопулярніших систем контролю версій. Тим не менше, нові розробники можуть легко перемогти його використанням - я знаю, що зробив це. Насправді я роками цього уникав.

Якщо ви досвідчений розробник або не тремтите при згадці про Git, сміливо переходьте до наступного допису. Однак, якщо ви новачок у Git або не впевнені у його використанні, знайдіть кілька хвилин, щоб вивчити ці основні, але потужні поради Git.

Ось що ми розглянемо:

  1. Клон Git
  2. Git checkout
  3. Git pull
  4. Git додавання та комітування
  5. Git сховати і злити
  6. Git push

Клон Git

Завжди клонуйте нові сховища, над якими ви працюєте, що означає завантаження копії файлів сховища на ваш локальний комп’ютер. Хоча існує багато способів клонування сховища, я пояснить, як це зробити за допомогою командного рядка.

Наприклад, якщо ви хочете клонувати вищезгадане сховище, спершу скопіюйте посилання на клонування вище. Потім відкрийте термінал і відвідайте компакт-диск до місця на вашому локальному комп'ютері, куди ви хочете помістити ці файли. Введіть git clone, а потім вставте посилання, як показано нижче, якщо ви хочете клонувати головну гілку.

git clone //github.com/JamesOkunlade/old-apple.git

Якщо ви хочете клонувати певну гілку цього сховища, ви хочете зробити щось подібне:

git clone //github.com/JamesOkunlade/old-apple.git -b branch-name

Git checkout

Кращою практикою є створення різних гілок для різних функцій, а не безпосередня робота над головною гілкою. Коли всі функції визнано такими, що проходять певні тести та вимоги, ви можете об'єднати їх у головну гілку.

У різний час вам доведеться оформляти замовлення до певної гілки сховища, над якою ви хочете працювати, і зробити це можна за допомогою наступної команди.

Якщо гілка вже була створена:

git checkout branch-name

І якщо ви просто створюєте нову гілку функцій:

git checkout -b branch-name

Git pull

Ваша команда або приятель із програмування пар буде змінювати різні гілки сховища, і вам слід завжди вносити ці нові зміни перед тим, як почати писати код. На своєму терміналі замовте до гілки, над якою ви будете працювати, і запустіть git pullкоманду. Останні зміни буде надіслано до вашого локального сховища.

Git додавання та комітування

Команди add і commit Git майже завжди використовуються разом. Подумайте про них як про захоплення та збереження. Ви не можете зберегти річ, якщо не захопите її першою. Отже, команда add завжди повинна передувати команді коміту. Поки ви використовуєте команду add, щоб вказати конкретний файл, який потрібно захопити, у його поточному стані, ви використовуєте коміт, щоб зберегти копію того, що ви захопили.

Щоб захопити всі файли (за винятком виключених за допомогою ігнорування Git), ви будете використовувати, git add .а для захоплення поточного стану певного файлу, скажімо index.html, вам доведеться ввестиgit add index.html

Зробивши знімки, вам доведеться зафіксувати та зберегти ваші знімки у вашому локальному сховищі, використовуючи наступне:

git commit -m ‘commit message’

Повідомлення коміту повинно пояснити особливість знімка, який ви зберігаєте. Наприклад:

git add index.html

git commit -m ‘the form feature button created’

Ви можете виконати ці два дії разом з оператором &&, як показано нижче;

git add index.html && git commit -m ‘footer html structure created’

Git сховати і злити

Просто виконуючи дії, ви git stashзбережете будь-яке редагування, яке ви внесли до гілки, але не хочете виконувати комісію. Це означає, що, чекаючи, що інший розробник здійснить і просуне їх копію коду, ви можете поекспериментувати з деякими речами в цій самій гілці. Git це заохочує. Всякий раз, коли ви готові внести нові зміни до свого локального сховища, але не хочете об’єднувати в нього власні редагування, вам доведеться сховати власні редагування. Git stash зберігатиме копію в іншому місці для вас, і до нього можна буде скористатися списком сховищ Git.

git mergeКоманда , яка об'єднує два різних знімків разом. Це може бути об’єднання різних знімків однієї і тієї ж гілки різними розробниками або об’єднання різних знімків різних гілок разом.

Коли ви зареєструвались у головній гілці, розробка git merge об’єднає гілку розвитку з основною гілкою та навпаки.

Git push

Подібно до того, як зберігати свої знімки в альбомі Google Photos для того, з ким ви ділитесь альбомом, подумайте про git push, як надсилання локального сховища у віддалене сховище для доступу інших.

git push -u origin branch-name

Незважаючи на те, що для використання доступні інші команди Git, цікаво, чого ви можете досягти, освоївши ті кілька, що я розглянув вище.

Не соромтеся зателефонувати та задати мені будь-які питання у Twitter

Джеймс Окунлейд (@JamesOkunlade) | Twitter

Останні твіти від Джеймса Окунлейда (@JamesOkunlade). Повний стек SWE | JavaScript / React / Redux | Рубін / Рубін на рейках | ... twitter.com

def JamesOkunlade (beginnerDeveloper)
 unless you have a coding buddy OR you’re making a lot of money
 doing it
 puts “Coding is not fun!”
 end
end

Я з Нігерії, і я щодня поєдную програму зі своїм приятелем з кодування з Бангладеш та іншими розробниками із Сербії, Косово та України. Всі вони допомогли мені використовувати Git.

Будучи студентом, я займаюся дистанційним програмуванням пар щонайменше 40 годин щотижня. Навчання програмуванню як початківець може бути дуже втомливим, а отже, знижує продуктивність і посилює криву навчання. Однак, маючи правильного партнера з кодування та належну структуру, ви будете здивовані, наскільки цікавим може бути навчання.

Джеймс Окунлейд - розробник програмного забезпечення - Filmdrive | LinkedIn

Перегляньте профіль Джеймса Окунлейда на LinkedIn, найбільшій професійній спільноті у світі. Джеймс має 2 робочих місць , перерахованих на їх ... www.linkedin.com