Як запустити Docker у Windows 10 Home Edition

Нещодавно я дивився підручник, де для того, щоб слідувати йому, вам потрібно мати Docker на своїй машині. Все йде нормально.

Але виявляється, що для останніх версій Docker потрібна Windows 10 Pro, Enterprise або Education. Це означає, що якщо ви схожі на мене і у вас є лише версія Windows 10 Home на вашому особистому ноутбуці, ви не можете використовувати Docker ... або, можливо, все ще можете .

Про те, як це зробити, читайте нижче. ?

Міркування

Спочатку зробимо короткий підсумок ситуації. Чого ми хочемо досягти і що маємо на даний момент?

На нашій машині встановлено домашню версію ОС Windows 10 OS. Ми хотіли б, щоб Docker працював на тій самій машині, щоб ми могли створювати образи Docker, запускати контейнери та вчитися краще та швидше рости!

Останній трохи вийшов за рамки цієї статті, але починати слід звідкись, ні? ?.

Дії

Визначивши, чого ми хочемо, давайте подивимося, як цього досягти. Ось кроки, якими я керувався. Це спрацювало для мене, що викликає бажання поділитися ним з вами. І, можливо, я можу врятувати когось кілька днів, коли я повертаюся до StackOverflow! ?

Почитавши, я знайшов цю статтю. Це пояснює, що можна використовувати Docker в Windows 10 Home, використовуючи віртуальну машину Linux і працюючи на ній контейнери Docker. Подивимось, як це працює.

Крок 1: Встановлення

Спочатку потрібно встановити програмне забезпечення під назвою Oracle VM VirtualBox. Це дає вам можливість мати кілька віртуальних машин, встановлених на вашій фізичній. Таким чином, ми можемо мати віртуальну машину, яка буде працювати під Linux, де буде жити наш Docker.

Потім використовуйте Windows PowerShall і Chocolatey, менеджер пакетів Windows, щоб встановити докер-машину, виконавши наступне:

choco install docker-machine

Відкрийте улюблену програму для терміналу bash і запустіть це:

docker-machine create --driver virtualbox default

Це створить віртуальну машину докера під назвою "за замовчуванням".

Крок 2: Конфігурації

Далі нам потрібно налаштувати, які порти піддаються запуску контейнерів Docker. Ви можете зробити це, перейшовши до Oracle VM VirtualBox -> віртуальна машина за замовчуванням -> Налаштування -> Мережа -> Адаптер 1 -> Переадресація портів.

Переадресація портів VirtualBox

Це була найкритичніша деталь, яку я забув. Нам потрібно дозволити Docker монтувати томи, розташовані на вашому жорсткому диску. За замовчуванням ви можете монтувати лише з C://Users/каталогу.

Щоб додати інший шлях, просто перейдіть до графічного інтерфейсу користувача Oracle VM VirtualBox . Виберіть ВМ за замовчуванням і перейдіть до Налаштування> Спільні папки . Якщо ви не проти використати налаштування за замовчуванням, не забудьте помістити свій проект в каталог «Користувачі», наприклад C:\Users\{your project}.

У моєму випадку я забув про це, і мені довелося витратити кілька днів на стукіт головою, поки не зрозумів, чому, на біса, я отримав помилку "Не вдалося знайти package.json" при спробі запустити контейнери, побудовані за допомогою цього посібника.

Запустіть віртуальну машину, виконавши таку команду у своєму терміналі:

docker-machine start default

Крок 3: Налаштування змінних середовища

Далі нам потрібно налаштувати змінні середовища Docker:

docker-machine env default

Це дозволяє клієнтові Docker та Docker Compose взаємодіяти з Docker Engine, який працює у віртуальній машині Linux, яку ми назвали "за замовчуванням".

Вам також може знадобитися запустити:

@FOR /f "tokens=*" %i IN ('"C:\ProgramData\chocolatey\lib\docker-machine\bin\docker-machine.exe" env') DO @%i

для того, щоб забезпечити належну роботу Docker. Примітка: вказаний шлях у наведеній вище команді може відрізнятися залежно від налаштувань .

Якщо ви збираєтеся використовувати такі речі, як docker-compose up, вам також потрібно буде встановити Docker Tools. Ви можете зробити це, виконавши наступні команди в PowerShall:

choco install docker-cli choco install docker-compose

Вони встановлять усе, що потрібно для початку використання Docker у вашій домашній ОС Windows 10.

Висновок

Тепер, коли у нас є все, що нам потрібно, ми можемо витратити свій час на реальне навчання, або дотримуючись підручника, пов’язаного з докером, або читаючи книгу. Незалежно від того, що ви хочете робити далі, у вас є всі необхідні інструменти.

Я особисто спробую закінчити згаданий підручник, а потім, хто знає, можливо, я почну використовувати Docker для кожного проекту, який я роблю.

До речі, під час дослідження я знайшов дуже перспективну книгу, яка стосується саме Докера. Він називається "Docker in Practice" Ієном Міллом . Якщо вас це цікавить, ви можете поглянути.

? Дякуємо за читання! ?

Список літератури

  • //www.virtualbox.org/
  • //www.sitepoint.com/docker-windows-10-home
  • //www.youtube.com/watch?v=6Yfm5gHQjaQ&list=PLnTRniWXnjf8YC9qJFLSVCrXfS6cyj6x6&index=2
  • //github.com/mihailgaberov/microservices
  • //support.divio.com/en/articles/646695-how-to-use-a-directory-outside-c-users-with-docker-toolbox-docker-for-windows