Яка операційна система буде кращою для веб-розробки

Якщо ви новачок у веб-розробці і хочете придбати новий ноутбук, можливо, вам цікаво, яка операційна система найкраща.

Спойлер: прямолінійної відповіді немає. Вподобання однієї людини, можливо, не найкраще підходять для вас.

На відміну від деяких iOS або деяких типів розробки додатків, всі інструменти веб-розробки є агностичними для операційної системи. Ви можете писати HTML, CSS та JavaScript на Windows, Mac, Linux і навіть ChromeOS, якщо хочете трохи зайнятися творчістю.

Тому, хоча ви не знайдете остаточної відповіді в цій статті, ось кілька плюсів і мінусів для кожної з трьох основних операційних систем - Windows, Mac та Linux.

Windows

Windows є найпопулярнішою ОС з точки зору частки ринку, за оцінками, 87,89% ПК працюють під якоюсь формою операційної системи. Пристрої Windows також дешевші та більш налаштовувані, ніж пристрої Apple.

У деяких людей виникають проблеми з більш досконалою розробкою в Windows, наприклад, з запуском контейнерів Docker, проблемами з Node та npm тощо. Однією з причин цього є те, що за замовчуванням утиліта командного рядка за замовчуванням для Windows - PowerShell, яка досить сильно відрізняється від Bash, яку можна знайти на більшості серверів під управлінням Linux.

Але для базової веб-розробки вам потрібен лише такий редактор, як VSCode, який є ще одним продуктом Microsoft.

Нещодавно корпорація Майкрософт застосовує технології з відкритим кодом і дозволяє встановлювати такі речі, як термінал Bash, із підсистемою Windows для Linux. Ці досягнення повинні ще більше зменшити розрив між ОС на базі Windows та Unix, такими як MacOS та Linux.

MacOS

Комп’ютери, що працюють під управлінням MacOS, складають близько 9,68% загальної частки ринку, яка протягом останнього десятиліття повільно зростала.

Хоча комп'ютери Apple, як правило, дорожчі за ті, що працюють під Windows, багато хто клянуться їх якістю збірки та гнучкістю MacOS на базі BSD Unix. Для веб-розробників, особливо тих, що працюють із серверною базою, MacOS досить близький до Linux, на якому працює багато серверів, що полегшує розробку.

Однією з принижених переваг, які мають ПК з MacOS, є те, що, маючи Windows, що працює у віртуальній машині, вони можуть запускати всі основні браузери для тестування. Якщо однією з ваших цілей веб-розробника є досягнення повної сумісності, можливість тестувати свої проекти в Chrome, Firefox Safari, Opera, Internet Explorer та Edge є великим плюсом.

Linux

Linux є скрізь. Саме це працює в Інтернеті, оскільки Unix та Unix-подібні ОС працюють приблизно на 67% усіх веб-серверів станом на 2016 рік. Найпопулярніша мобільна ОС у світі Android побудована на базі Linux.

Але настільний Linux працює лише на 1,72% усіх настільних ПК, і протягом багатьох років він повільно ковзає.

Тим не менш, Linux дуже популярний серед розробників, які хвалять ОС за те, що вона безкоштовна (як у свободі, так і в пиві) і можливість швидко встановити все, що потрібно для вашого середовища розробників.

Однак не всі пристрої працюють добре з Linux. Ядро Linux, дистрибутиви - унікальні операційні системи, що працюють на ядрі Linux, такі як Ubuntu, Linux Mint, Red Hat тощо - і розробники додатків - це в основному проекти з відкритим кодом. Це означає, що їх значною мірою підтримують волонтери, які працюють над цими проектами у вільний час.

Хоча багато пристроїв під управлінням Linux вважаються захищеними, оскільки стільки людей переглядають код і надсилають виправлення, щоб виправити нові уразливості, деяке обладнання не працює нестандартно. Заздалегідь проведіть дослідження, щоб перевірити, чи правильно підтримується комп'ютер або компоненти, які ви купуєте, або придбайте пристрій з великою кількістю підтримки, такий як Lenovo Thinkpad або Dell XPS.