Короткий посібник із MeteorJS - що це таке, і хто повинен його використовувати

MeteorJS - це все необхідне для створення додатків JavaScript. Якщо вам подобається створювати веб-сайти у форматі HTML, CSS та JavaScript, тоді ви можете використовувати ці навички для створення додатків для ПК або телефону.

За замовчуванням, коли ви робите “meteor create myapp & cd myapp & meteor run”, він обслуговує веб-сторінку HTML / JavaScript разом із серверною базою Node / MongoDB (яка на даний момент не використовується).

Nodejs - це просто назва JavaScript, яка знаходиться на кінці сервера. Mongodb - це база даних NoSQL (не лише структурована мова запитів), яку використовує Meteor.

Почнемо демонстрацію мобільного додатка

Для початку введіть “meteor add-platform android”, а потім “meteor run android”. Це запустить цю програму на підключеному телефоні (або віртуальному пристрої), використовуючи комп’ютер як сервер (якщо ви щось зробили у серверній системі). Ви можете зробити те саме з iPhone, використовуючи Mac.

Файли JS, HTML та CSS інтуїтивно організовані в каталогах "сервера" та "клієнта". Це шаблон дизайну MVC (контролер перегляду моделі).

Мобільними інтерфейсами Android та iOS керує Apache Cordova. Ви не побачите цього в основному веб-додатку. Однак ви точно повинні бути в курсі, якщо ви використовуєте будь-які апаратні функції телефону.

Базова платформа дозволяє додавати будь-який інший фреймворк до заднього або переднього кінця. Все, від Angular, Express, React та Vue, можна встановити поверх Meteor.

Популярні фреймворки CSS, такі як Material-UI, зазвичай використовуються для полегшення дизайнерської роботи. Однак вам не потрібно додавати будь-який інший фреймворк взагалі. Meteor має чудовий метод публікації / підписки, кермо Blaze та облікові записи користувачів та багато іншого.

Поза демо

Окрім плагінів, доступних із "meteor add", ви також маєте доступ до всіх плагінів npm та cordova. Ви можете скористатися "meteor npm install", щоб отримати до них доступ.

Ви навіть можете додати платформу для робочого столу, використовуючи Meteor-desktop. Для цього використовується фреймворк Electron. Потім ви можете створювати додатки для Windows, Mac та Linux. Сподіваємось, ця функція буде підтримуватися у Meteor версії 2.0.

З 2012 року на різних форумах існує здорове співтовариство розробників Meteor. Документація на guide.meteor.com є більш обширною та зрозумілою в порівнянні з більшістю фреймворків.

Хоча це може здатися ідеальним ярликом для нового розробника, я застережу вас: не включайте пакет або фреймворк у свій проект, поки не переконаєтесь, що знаєте, як це працює.

Meteor добре володіє інтеграцією, але для об’єднання різних пакетів може знадобитися додаткова робота. Не просто купуйте список пакунків, сподіваючись, що це буде спрацьовувати ідеально.

Meteor - чудовий інструмент для початківців, котрі хочуть ознайомитись із широким колом розробки додатків та процесом створення простого додатка.

Виробництво

Meteor може, звичайно, створювати повноцінну веб-програму для мобільних пристроїв. Він використовується декількома середніми та великими компаніями, такими як Ikea та Workpop.

Для зручності розробки та оптимізації ви можете використовувати хостинг Galaxy. Galaxy допоможе вам дістатись до виробництва без необхідних знань системного адміністрування.

Якщо у вас є знання та час, ви можете розмістити їх на своєму власному сервері / VPC. Наприклад, екземпляр AWS Lightsail за 5 доларів на місяць може розмістити програму зі ста користувачами.

Самообслуговування та побудова працюють приблизно так само, як ви розпочали демонстрацію Meteor. Однак замість "запуску метеориту" ви будете будувати (метеорна збірка) - ваш серверний пакет у стандартну програму nodeJS, а ваш мобільний телефон у підписаний додаток APK або IOS.

Протягом багатьох років ходили чутки, що Метеор погано масштабується. Це було в значній мірі спростовано, і це можна подолати за допомогою різних методів.

Метеорна безпека має типові високі стандарти добре підтримуваного проекту з відкритим кодом. Уважно стежте за керівництвом з безпеки та стежте за введенням noSQL.

Переваги Meteor

  • Різноманітна спільнота учасників надає цій структурі особливу стійкість та довговічність. Більшість інших фреймворків створює одна мегатехнологічна компанія. Це може означати, що проект буде відкладено, якщо вони не побачать віддачі від інвестицій. З Метеором напрямок його розвитку уважно стежить за своїми користувачами.
  • Це крос-платформа. Googles Flutter не збирається працювати на iPhone Apple. Meteor дозволяє робити всі реалізації вашого додатка в одному місці.
  • Він вбудований в обробники MongoDB і підтримує GraphQL.

Недоліки Метеора

  • Якщо розробники занадто покладаються на різні готові пакети, вони можуть конфліктувати між собою.
  • Якщо ви просто створюєте веб-додаток, можливо, буде простіше використовувати Express.
  • Ви не можете змусити мобільний веб-додаток працювати настільки ефективно, як з рідним.

На закінчення, Meteor - це ефективний фреймворк, який може допомогти вам скоротити час розробки та полегшити обслуговування додатків.

Якщо ви хочете дізнатись більше про те, як створювати програми в JavaScript, прочитайте цю нову книгу від Manning Publications.