Поясніть біткойн, як мені п’ять

Якщо ви все ще не можете зрозуміти, який біт біткойн ...

Ми сидимо на лавці в парку. Це чудовий день.

У мене з собою одне яблуко. Я тобі це дарую.

Тепер у вас одне яблуко, а в мене нуль.

Це було просто, правда?

Давайте уважно розглянемо те, що сталося:

Моє яблуко фізично поклали вам у руку.

Ви знаєте, що це сталося. Я був там. Ти там був. Ви торкнулися його.

Нам не потрібна була третя особа, яка б допомогла нам здійснити переказ. Нам не потрібно було втягувати дядька Томмі (який є відомим суддею), щоб той сидів з нами на лавці і підтвердив, що яблуко надійшло від мене до вас.

Яблуко твоє! Я не можу дати тобі ще одне яблуко, бо в мене не залишилось жодного. Я більше не можу це контролювати. Яблуко повністю залишило моє володіння. Зараз ви повністю контролюєте це яблуко. Ви можете подарувати його своєму другові, якщо хочете, а потім цей друг може подарувати його своєму другові. І так далі.

Отже, так виглядає особистий обмін. Я думаю, це насправді те саме, чи я дарую тобі банан, книгу, або, скажімо, чверть, або доларову купюру ….

Але я випереджаю себе.

Повернемося до яблук!

Тепер скажіть, у мене є одне цифрове яблуко. Ось я дам вам своє цифрове яблуко.

Ах! Тепер стає цікаво.

Звідки ви знаєте, що те цифрове яблуко, яке колись було моїм, тепер є вашим і лише вашим? Подумайте над цим на секунду.

Це складніше, так? Звідки ви знаєте, що я спочатку не надіслав це яблуко дядькові Томмі як вкладення електронної пошти? Або ваш друг Джо? Або моя подруга Ліза теж?

Можливо, я зробив кілька копій цього цифрового яблука на своєму комп’ютері. Можливо, я виклав це в Інтернеті, і один мільйон людей завантажив його.

Як бачите, цей цифровий обмін є трохи проблемою. Надсилання цифрових яблук не схоже на надсилання фізичних яблук.

Деякі розумні інформатики насправді мають назву для цієї проблеми: вона називається проблемою подвійних витрат . Але не переживайте з цього приводу. Все, що вам потрібно знати, це те, що це бентежить їх протягом досить довгого часу, і вони ніколи цього не вирішували.

До цього часу.

Але спробуємо самостійно придумати рішення.

Книги

Можливо, ці цифрові яблука потрібно відстежувати у книзі . В основному це книга, де ви відстежуєте всі операції - книга бухгалтерського обліку.

Оскільки ця книга, оскільки вона є цифровою, повинна жити у своєму власному світі і мати когось, хто нею відповідає.

Скажімо, так само, як World of Warcraft. Blizzard , хлопці, які створили онлайн-гру, мають "цифрову книгу" всіх рідкісних палаючих вогняних мечів, що існують в їх системі. Отже, класно, хтось на зразок них міг би відстежувати наші цифрові яблука. Чудово - ми це вирішили!

Проблеми

Однак є трохи проблем:

1) Що робити, якщо якийсь хлопець із Blizzard створив більше? Він міг просто додати на баланс пару цифрових яблук, коли завгодно!

2) Це не зовсім так, як коли ми були на лавці того дня. Тоді це були лише ми з вами. Пройти через Blizzard - це все одно, що витягнути дядька Томмі ( сторонній ) із суду (чи я вже згадував, що він відомий суддя?) Для всіх наших операцій із лавками в парку. Як я можу просто передати вам своє цифрове яблуко, як, знаєте, звичайним способом?

Чи є спосіб ретельно відтворити нашу лавку в парку, просто я і я, транзакцію в цифровій формі ? Здається, досить важко ...

Рішення

Що, якби ми дали цю книгу - усім ? Замість книги, яка живе на комп’ютері Blizzard, вона буде жити на комп’ютерах усіх. У ньому будуть зафіксовані всі транзакції, які коли-небудь відбувались, за весь час, із цифровими яблуками.

Не можна обдурити. Я не можу надіслати вам цифрових яблук, яких у мене немає, тому що тоді вони не синхронізуються з усіма в системі. Це була би жорстка система, щоб перемогти. Особливо, якщо він став справді великим.

До того ж це не контролюється однією людиною , тому я знаю, що ніхто не може просто вирішити дати собі більше цифрових яблук. Правила системи вже були визначені на початку . А код і правила є відкритими. Це розумні люди, які можуть робити внески, підтримувати, захищати, вдосконалювати та перевіряти.

Ви також можете взяти участь у цій мережі, оновити книгу та переконатися, що все перевірено. За неприємності ви можете отримати як нагороду 25 цифрових яблук. Насправді, це єдиний спосіб створити більше цифрових яблук в системі.

Я зовсім спростив

... але така система, про яку я пояснив, існує. Це називається протокол Bitcoin . І ці цифрові яблука - це «біткойни» в системі. Уява!

Отже, ти бачив, що сталося? Що надає державна книга?

1) Це відкритий код, пам’ятаєте? Загальна кількість яблук була визначена в державній книзі на початку. Я знаю точну суму, яка існує. У системі я знаю, що вони обмежені ( дефіцитні) .

2) Коли я роблю обмін, я тепер знаю, що цифрове яблуко сертифіковано залишило моє володіння і тепер повністю ваше . Раніше я не міг сказати цього про цифрові речі. Він буде оновлений та перевірений державною книгою.

3)Оскільки це державна книга, мені не потрібен був дядько Томмі (сторонній ), щоб переконатись, що я не обдурював, не робив собі додаткові копії, або надсилав яблука двічі, або тричі ...

У системі обмін цифровим яблуком зараз подібно до обміну фізичним . Зараз це так само добре, як бачити, як фізичне яблуко залишає мою руку і опускається до кишені. І як і на лавці в парку, в біржі брали участь лише двоє людей . Ви і я - ми не потребували дядько там Томмі , щоб зробити його дійсним.

Іншими словами, він поводиться як фізичний об'єкт.

Але ти знаєш, що круто? Він все ще цифровий. Зараз ми можемо мати справу з 1000 яблуками, або 1 мільйоном яблук, або навіть .0000001 яблуками . Я можу надіслати його одним натисканням кнопки, і я все одно можу покласти його у вашу цифрову кишеню, якби я був у Нікарагуа, а ви були у Нью-Йорку.

Я можу навіть змусити інші цифрові речі їздити поверх цих цифрових яблук! Зрештою, це цифрово. Можливо, я можу додати до нього якийсь текст - цифрову нотатку. А може, я можу прикріпити важливіші речі; наприклад, скажімо контракт, або сертифікат акцій, або посвідчення особи ...

Тож це чудово! Як ми повинні ставитись до цих «цифрових яблук» чи оцінювати їх? Вони цілком корисні, чи не так?

Ну, багато людей зараз сперечаються з цього приводу. Існують дискусії між цією та економічною школою. Між політиками. Між програмістами. Не слухайте їх усіх. Деякі люди розумні. Деякі дезінформуються. Хтось каже, що система коштує багато, хтось каже, що вона насправді коштує нуль. Якийсь хлопець насправді вказав тверду цифру: 1300 доларів за яблуко. Хтось каже, що це цифрове золото , хтось валюта . Інші кажуть, що вони просто як тюльпани. Хтось каже, що це змінить світ, хтось каже, що це просто примха.

У мене є своя думка з цього приводу.

Це історія для іншого часу. Але дитино, ти тепер знаєш про біткойн більше, ніж більшість.

Рекомендуємо прочитати (оновлено 2017 р.)

"Ви не розумієте біткойн, тому що вважаєте, що гроші справжні", автор Марія Бустіллос - гарне подальше читання.

Ви також можете прочитати більше про Ethereum та Smart Contracts тут. Насолоджуйтесь!